Infolinia: 661 901 901, info@grupadetektyw.pl

Aktualności

22/11/2011Przestępczość w białych rękawiczkach

W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy stołeczna Policja odnotowuje (jak informuje Życie Warszawy) spadek przestępstw takich jak zabójstwa, rabunki czy pobicia. Znacząco jednak wzrasta liczba przestępstw związanych z oszustwami oraz przestępstwami gospodarczymi.

Z najnowszych danych dotyczących przestępstw w Warszawie wynika, że mniej można się obawiać brutalnych przestępców, a częściej stać się ofiarą oszustwa. W ciągu dziesięciu miesięcy tego roku policja odnotowała dziesięć razy więcej przestępstw gospodarczych niż bójek i pobić. Spadła też liczba zabójstw i napadów z bronią w ręku.

Leszek Czaplicki, naczelnik wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą w KSP wyjaśnia, że przestępstwa gospodarcze są zagrożone niższa karą niż te kryminalne, oraz że grupy przestępcze coraz częściej decydują się na wyłudzenie VAT czy kredytów.

Maciej Karczyński, rzecznik komendanta stołecznego policji, przyznaje, że mnożą się również oszuści, którzy wyłudzają pieniądze za pomocą portali aukcyjnych, a także podszywają się pod bliskich ofiar. Często mają też do czynienia z fałszowaniem znaków towarowych, np. ubrań, butów, papierosów.

Jakie wnioski z tego płyną? Na pewno nie można przestać dbać o swoje bezpieczeństwo fizyczne, ale należy jednocześnie głębiej się zastanowić nad bezpieczeństwem swoich finansów oraz dóbr materialnych. Bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin nie dotyczy tylko konstytucyjnego prawa do nietykalności osobistej, ale również bezpieczeństwa finansowego.

W przypadku prowadzenia swojej działalności, lub posiadania zgromadzonych środków pieniężnych, które chcemy zainwestować, należy bardzo dokładnie przeanalizować, komu powierzamy własne pieniądze i los naszych najbliższych. Za każdym razem, nawet jeśli korzystamy z usług firm wyspecjalizowanych w obrocie finansowym to nie mamy pewności, że sama firma zatrudniając pracownika sprawdziła jego przeszłość kryminalną… Oczywistym jest, że powinna sprawdzić jego kwalifikacje oraz umiejętności, jednak życie pokazuje, że w jednym nawet na tysiąc przypadków może się trafić osoba, która chce nas oszukać lub wręcz okraść. Większość z nas bagatelizuje to ze względu na niską świadomość ryzyka oraz szybkie tempo życia, w którym często doba jest za krótka i wszystko trzeba załatwić jak najszybciej.

Powyższe dane, które przedstawiła stołeczna policja jednoznacznie mówią, że trzeba być świadomym, z kim robimy interesy i, że trzeba dbać o swoje życie w wymiarze finansowym, ponieważ jesteśmy coraz bardziej narażeni na oszustwa.

Gwarancję, że powierzy się swoje finanse oraz interesy osobie kompetentnej i uczciwej da nam profesjonalne sprawdzenie detektywistyczne takiej osoby. Jej przeszłość kryminalna, zawodowa oraz prawdopodobieństwo ryzyka, czy nasze pieniądze oraz firmy będą bezpieczne i czy mamy szanse na zyski. Jak to zrobić? Wystarczy zaufać profesjonalistom z Grupy Detektyw. Grupa Detektyw świadczy usługi detektywistyczne, dzięki którym dokładnie sprawdzi każdą osobę oraz firmę. Grupa Detektyw ściśle współpracuje z IBBC Group, która zajmuje się m.in. wnikliwym wywiadem gospodarczym, szczegółową analizą kondycji finansowej spółek, ich wiarygodnością oraz wiarygodnością ich pracowników. Dzięki profesjonalnym usługom detektywistycznym oraz najwyższej jakości wywiadowi IBBC będziesz mógł być spokojny o sprawy osobiste oraz bezpieczeństwo finansowe swojej firmy. 

Pokaż wszystkie aktualności »